Derneğimiz Halk Sağlığı Okulu'nun asenkron yürütülecek "Sağlık Çalışanlarına Yönelik “Afet ve Acil Durumlarda Cinsel Sağlık, Üreme Sağlığı: Asgari Başlangıç Hizmet Paketi (MISP)” kursunu size duyurmak istiyoruz. 

Sağlık Çalışanlarına Yönelik “Afet ve Acil Durumlarda Cinsel Sağlık, Üreme Sağlığı: Asgari Başlangıç Hizmet Paketi (MISP)” kursu , afet ve acil

durumlarda Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı (CSÜS) konusunda koordinasyon becerilerini artırmayı amaçlamaktadır. Program; kriz dönemlerinde CSÜS’ü savunabilme, MISP’te sağlanan temel kavram ve teknikleri uygulayabilme, MISP’in uygulanması için koordinasyon becerilerini kazanma, MISP’i ulusal afet ve acil durum hazırlık planlarına entegre edecek bir eylem planı hazırlayabilme bölümlerinden oluşmaktadır.

Kurs, online ve asenkron olarak gerçekleştirilecektir. Önümüzdeki hafta içinde açılacak olan etkinliklere bugünden itibaren itibaren https://kurs.halksagligiokulu.org/ adresinden okul sayfasına, arkasından da kurs sayfasına kendi kendinizi kayıt edebilirsiniz. Okul sayfasına daha önce kayıt olmuş iseniz yeniden kayıt olmanıza gerek yoktur. Yeni kayıt olacaklar için doğrulama e-postası gönderilmektedir. Doğrulama e-postası bazen gereksiz (spam) klasörüne düşebilmektedir. 

İletişim için ve kayıt desteği için Kurs Asistanı, Dr. Hilal Karabulut This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yazabilirsiniz. 

Birlikte üretmek dileğiyle.

Türkan Günay, Prof.Dr.  Kurs Sorumlusu-  Tacettin İnandı, Prof. Dr. Halk Sağlığı Okulu Yürütme Kurulu Başkanı